S.S.S. ve Daha Fazlası

Hesabınızla ilgili yardım alın veya belirli pazarlar ve ürünlerle ilgili yanıtlara bir göz atın.

Yatırıma başlamak için Müşterini Tanı (KYC)'mi tamamlamam gerekiyor mu?

Evet. Yine de, KYC doğrulama sürecini tam olarak tamamlamadan da gerçek bir yatırım hesabı açabilir ve 2.000$'a (veya eşdeğerine) kadar para yatırabilirsiniz. Ancak yatırım yapabilmek ve para çekebilmek için KYC sürecinizi tamamlamış olmanız gerekecektir.

Neden Müşterini Tanı (KYC)'ye ihtiyacım var?

FXGT.com, Güney Afrika'daki Finansal Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), Seyşeller'deki Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA), Vanuatu Finansal Hizmetler Komisyonu (VFSC) (yalnızca kurumsal müşteriler için) ve CySEC (yalnızca kurumsal müşteriler için) tarafından yetkilendirilen ve düzenlenen çok sayıda şirket kapsamında faaliyet göstermektedir.

Düzenlemeye tabi bir kuruluş olarak, KYC (Müşterini Tanı) ile ilgili olarak müşterilerimizden yeterli belgelerin toplanmasını içeren tüm ilgili direktiflere uyuyor ve bunlara göre faaliyet gösteriyoruz.

En büyük önceliğimiz müşterilerimizin hesaplarının ve fonlarının güvenliğidir. Uygun düzenlemeler şirketimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için gerekli özenin gösterilmesini sağlar.

Müşterini Tanı (KYC) gereklilikleri için hangi bilgileri sağlamam gerekiyor?

Adım 1:

Resmi belgelerinizde yazıldığı şekliyle aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekecektir:

Ad
İkinci ad (varsa zorunludur)
Soyad
Cinsiyet
Doğum Tarihi
Uyruk
Ülke Kodu ve İletişim Numarası
Vergi Kimlik Numarası (varsa)

Adım 2:

Kişisel Bilgi Anketini doldurmanız ve aşağıdakileri onaylamanız gerekecektir:

-18 yaşından büyük müsünüz
-Vergi Mükellefi olan ABD Vatandaşı mısınız
-Siyasi Nüfuz Sahibi Biri misiniz (PEP)
-Yatırımcı Bilgileriniz

Adım 3:

Daha sonra aşağıdakileri seçmeniz gerekecektir:

Kimlik belgesini düzenleyen ülke

Belge türü

Yukarıdaki seçimleri yaptıktan sonra Kimlik Belgesini yüklemeye geçebilirsiniz:

Lütfen yüklediğiniz görüntünün net olduğundan (hafif bulanık görüntüler kabul edilmeyecektir) ve kenarlarının kesik olmadığından emin olun. Kabul edilebilir format ve boyut: 50 MB - jpeg, jpg, png, pdf, mp4, webm ve mov

Adım 4:

Ev adresinizi girmeniz ve İkamet Belgesini yüklemeniz gerekecektir.

İkamet Belgesi olarak kabul edilen belgeler (birini seçin):

i. Elektrik faturası, su faturası, gaz faturası, sabit telefon faturası, TV/internet faturası, yerel yönetim vergi faturası, emlak vergisi, belediye harçları gibi bir gider faturası ve adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, düzenleyen kurumun/yetkilinin tam adını içeren ev sigortası belgeleri ve bu belgelerde düzenleme tarihi 6 aydan eski olmamalıdır.

ii. Adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, bankanın logosunu veya açık damgasını ve 6 aydan uzun olmamak kaydıyla düzenleme tarihini gösteren bir banka ekstresi/banka teyidi.

iii. Yerel belediye, polis karakolu vb. tarafından düzenlenen ve adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, düzenleyen makamın tam adını ve düzenleyen makamın açık damgasını ve 6 aydan eski olmamak kaydıyla düzenleme tarihini içeren ikamet belgesi.

iv. Adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, noterin veya bir kamu görevlisinin imzasını ve kaşesini ve/veya yukarıda belirtilen bilgileri ve 6 aydan eski olmaması gereken düzenleme tarihini içeren Devlet tarafından verilen başka bir belgeyi gösteren bir beyanname.

Adım 5:

Yukarıdakilerin tümü onaylandıktan sonra, sağladığınız verileri işleyeceğiz.

Bazı bölgelerde, verilerinizi onaylamadan önce bir selfie gönderimi yapma adımını da tamamlamanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Müşterini Tanı (KYC)'yi tamamlamak için bir zaman sınırı var mı?

Evet. Kaydolduktan, Şart ve Koşulları ve Gizlilik Politikasını kabul ettikten ve ilk para yatırma işleminizi yaptıktan sonra, KYC doğrulama sürecini tamamlamanız ve hesabınızda yatırım yapmaya başlamanız için size 30 gün verilecektir.

KYC'yi ilk para yatırma işleminizden sonraki 30 gün içinde tamamlamazsanız, hesabınız otomatik olarak sonlandırılacak ve paranız ilk geldiği kaynağına iade edilecektir.

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP) nedir ve buna neden ihtiyacımız var?

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP), kaydolan ve platformumuzu yatırım için kullanmayı düşünen kişinin ilgili hesaba para yatırmak için kullanılan özel ödeme yöntemine sahip olduğunu kanıtlayan belgedir.

Bu belge, AML politikaları (kara para aklamanın önlenmesi) ile ilgili olarak düzenleyiciler tarafından zorunlu olarak istenmektedir.

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP)'un kapsamı fon teminatıdır.

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP)'umu tamamlamak için ne tür belgeler gerekiyor?

Banka/Kredi Kartı ile Para Yatırma:

 • Kartınızın tam adını gösteren ön yüzü (müşteri hesap adıyla eşleşmelidir)
 • Banka adı
 • Kredi Kartı numarasının sadece son dört (4) hanesi görünmelidir (geri kalanı gizlenmelidir)
 • Kartınızın imzanızı gösteren arka yüzü

Kripto Cüzdanları ile para yatırma:

Herhangi bir ek belge sunmanıza gerek yoktur.

Cüzdanlar (Sticpay, Neteller, Skrill) ile para yatırma:

Çoğu cüzdanın kendi Müşterini Tanı (KYC) süreçleri bulunmaktadır, bu sebeple kayıt için kullanılan e-posta adresi bir cüzdan hesabı açmak için kullandığınız e-posta adresiyle aynı olduğu sürece herhangi bir ek belge talep etmiyoruz.

E-posta adresinin yukarıda belirtildiği gibi eşleşmemesi durumunda, müşteri portalı aracılığıyla tam adınızı ve e-posta adresinizi içeren cüzdanınızın ekran görüntüsünü yükleyerek hesabın sahiplik kanıtını sağlamanız gerekir.

Toplam para yatırmanız belirli bir miktara ulaştığında, mevcut para yatırma faaliyetinizin ilgili gelir kapasitesini gösteren banka ekstresi veya maaş bordrosu gibi fonların kaynağını sağlamanız istenebilir.

Swiffy / Banka havalesi ile para yatırma:

Adınıza düzenlenmiş ve son 3 aya ait kayıtları gösteren geçerli ve güncel bir banka ekstresi.

Hesabımı doğrulamak ne kadar sürer?

İlgili belgeleri yükledikten sonra, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için profillerinizi ve belgelerinizi inceleyeceğiz. Bu inceleme 24 saat kadar sürebilir. Sağlanan bilgilerin gerekli gereksinimleri karşılamaması durumunda sürecin daha uzun sürebileceğini lütfen unutmayın.

Sağlanan bilgilerin gerekli şartları karşılamaması durumunda, bazı bilgileri doğrulamanız gerektiği konusunda e-posta yoluyla bilgilendirileceğinizi lütfen unutmayın.

'Hesabımı doğrula' seçeneğine tıkladığınızda, istenen verileri güncelleyebilmeniz için Hesap Doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

Müşteri portalınızdan bir bilet gönderdiğinizde bu süreç daha uzun sürebilir.

Belgelerimi yüklerken bir hata mesajı alırsam ne yapmalıyım?

Lütfen dosyanın boyutunun ve/veya formatının gereksinimlerimizi karşılayıp karşılamadığını kontrol edin.

Kabul edilebilir format ve boyut: 50 MB - jpeg, jpg, png, pdf, mp4, webm ve mov

Belgelerinizi gönderdikten sonraki 24 saat içinde Müşterini Tanı (KYC) durumu değişmezse, lütfen canlı sohbet veya e-posta yoluyla Destek ekibimizle iletişime geçin.

Alternatif olarak, eğer hala sorun yaşıyorsanız, lütfen Müşteri Portalınızdan bir bilet açın.

Belgelerinizi gönderdikten sonraki 24 saat içinde KYC durumu değişmezse, lütfen canlı sohbet yoluyla Destek ekibimizle iletişime geçin veya Müşteri Portalındaki Destek Merkezi aracılığıyla bir bilet oluşturun.

Belgelerim onaylanmazsa ne yapmalıyım?

Belgeleriniz onaylanmazsa, hesabınızı doğrulamak için gerekli olan sonraki adımların talimatlarının yanı sıra ret nedenlerinin de olduğu dahili biletleme sistemimiz aracılığıyla bir bildirim alacaksınız. Bunu ayrıca e-posta yoluyla da alacaksınız.

"Hesabımı doğrula" seçeneğine tıkladığınızda, başvurunuzun neden reddedildiğinin yanı sıra hesabınızı doğrulamak için atmanız gereken sonraki adımları görebileceğiniz Hesap Doğrulama sayfasına yeniden yönlendirileceksiniz.

Müşterini Tanı belgelerinin reddedilmesinin en yaygın nedenleri nelerdir?

KYC belgelerinin reddedilmesinin en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Bilgi tutarsızlığı; Ankette verilen bilgiler belgelerdeki bilgilerle eşleşmiyor.
 • Geçersiz belge; Gönderilen belge şartları karşılamıyor, örneğin 3. taraf belgeleri, eksik adresli İkametgah Belgesi, güncel olmayan belgeler vb.
 • Sahte belgeler; Belgeler üzerinde değişiklik yapmak üzere fotoğraf düzenleme yazılımının kullanılması yasaktır.

Kişisel bilgilerimi güncelleyebilir miyim?

Aşağıdaki bilgiler hesap doğrulamasından sonra güncellenebilir.


-Takma ad
-İkincil E-posta Adresi
-Dil seçimi
-Saat Dilimi
-Şifre

Diğer kişisel bilgilerinizi (ev adresi, cep telefonu numarası, yatırımcı bilgileri vb.) Müşteri Portalındaki Destek Merkezi üzerinden bir bilet oluşturarak düzenleyebilirsiniz.

Ana e-posta adresinize ek olarak ikincil bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz. İkincil e-postanızı ana e-posta adresinizle değiştirmek isterseniz, lütfen bir bilet oluşturun ve Müşteri Portalındaki Destek Merkezi aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

İkamet adresinizin güncellenmesi durumunda, yapabileceğiniz değişiklikler KYC doğrulama sürecinizin durumuna bağlıdır. Kişisel bilgilerinizi yalnızca KYC durumu 'Kısmi Bilgi Gönderildi' veya 'Doğrulanmadı' ise değiştirebiliriz. Değişiklikleri onaylamak için yeni bir İkametgah Adresi belgesi sağlamanız gerekecektir.

Belgelerimin İngilizce olmaması bir sorun olur mu?

Geçerli oldukları ve gerekli Müşterini Tanı şartlarını yerine getirdikleri sürece İngilizce dilinde olmayan belgeler konusunda size yardımcı olabiliriz.

Kurumsal bir hesap açabilir miyim? Eğer açabilirsem, bu hesabı doğrulamak için ne yapmam gerekiyor?

Evet, tüzel kişilik başına bir kurumsal hesap açmak mümkündür. Bu durumda her hesap kaydının farklı giriş bilgilerine (e-posta adresi) sahip olması gerekir

Sağlamanız gereken belgeler şunlardır:

 1. Söz konusu Tüzel Kişilik adına yakın tarihli (en fazla 3 aylık) iyi durum belgesi veya yakın tarihli (en fazla 3 aylık) Banka Hesap Özeti.
 2. Tüzel Kişiliğin yakın tarihli (en fazla 6 aylık) Kurumsal Belgeleri:
  A. Kuruluş Belgesi
  B. Yönetim Belgesi
  C. Hissedarlar Belgesi
  D. Kayıtlı Adres Belgesi
 3. Şirketin Memorandumu ve Ana Şirket Sözleşmesi.
 4. Tüzel Kişiliğin Yönetim Kurulunun hesabın açılmasına ve işletecek kişilere yetki verilmesine ilişkin imzalı Kararı. Bunu Hesap Doğrulama sayfasında bulabilir ve indirebilirsiniz.
 5. Nihai Gerçek Faydalanıcının İmzalı Beyanı. Bunu Hesap Doğrulama sayfasında bulabilir ve indirebilirsiniz.
 6. Tüm Yöneticiler, Nihai Gerçek Faydalanıcılar (%10'dan fazla paya sahip olanlar) ve Hesap Yöneticisi için Kimlik Belgesi.
 7. Tüm Yöneticiler, Nihai Gerçek Faydalanıcılar (%10'dan fazla paya sahip olanlar) ve Hesap Yöneticisi için İkametgah Belgesi.
Tüm Konular

Müşterini Tani (KYC) Doğrulaması

Yatırıma başlamak için Müşterini Tanı (KYC)'mi tamamlamam gerekiyor mu?

Evet. Yine de, KYC doğrulama sürecini tam olarak tamamlamadan da gerçek bir yatırım hesabı açabilir ve 2.000$'a (veya eşdeğerine) kadar para yatırabilirsiniz. Ancak yatırım yapabilmek ve para çekebilmek için KYC sürecinizi tamamlamış olmanız gerekecektir.

Neden Müşterini Tanı (KYC)'ye ihtiyacım var?

FXGT.com, Güney Afrika'daki Finansal Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), Seyşeller'deki Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA), Vanuatu Finansal Hizmetler Komisyonu (VFSC) (yalnızca kurumsal müşteriler için) ve CySEC (yalnızca kurumsal müşteriler için) tarafından yetkilendirilen ve düzenlenen çok sayıda şirket kapsamında faaliyet göstermektedir.

Düzenlemeye tabi bir kuruluş olarak, KYC (Müşterini Tanı) ile ilgili olarak müşterilerimizden yeterli belgelerin toplanmasını içeren tüm ilgili direktiflere uyuyor ve bunlara göre faaliyet gösteriyoruz.

En büyük önceliğimiz müşterilerimizin hesaplarının ve fonlarının güvenliğidir. Uygun düzenlemeler şirketimiz, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için gerekli özenin gösterilmesini sağlar.

Müşterini Tanı (KYC) gereklilikleri için hangi bilgileri sağlamam gerekiyor?

Adım 1:

Resmi belgelerinizde yazıldığı şekliyle aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekecektir:

Ad
İkinci ad (varsa zorunludur)
Soyad
Cinsiyet
Doğum Tarihi
Uyruk
Ülke Kodu ve İletişim Numarası
Vergi Kimlik Numarası (varsa)

Adım 2:

Kişisel Bilgi Anketini doldurmanız ve aşağıdakileri onaylamanız gerekecektir:

-18 yaşından büyük müsünüz
-Vergi Mükellefi olan ABD Vatandaşı mısınız
-Siyasi Nüfuz Sahibi Biri misiniz (PEP)
-Yatırımcı Bilgileriniz

Adım 3:

Daha sonra aşağıdakileri seçmeniz gerekecektir:

Kimlik belgesini düzenleyen ülke

Belge türü

Yukarıdaki seçimleri yaptıktan sonra Kimlik Belgesini yüklemeye geçebilirsiniz:

Lütfen yüklediğiniz görüntünün net olduğundan (hafif bulanık görüntüler kabul edilmeyecektir) ve kenarlarının kesik olmadığından emin olun. Kabul edilebilir format ve boyut: 50 MB - jpeg, jpg, png, pdf, mp4, webm ve mov

Adım 4:

Ev adresinizi girmeniz ve İkamet Belgesini yüklemeniz gerekecektir.

İkamet Belgesi olarak kabul edilen belgeler (birini seçin):

i. Elektrik faturası, su faturası, gaz faturası, sabit telefon faturası, TV/internet faturası, yerel yönetim vergi faturası, emlak vergisi, belediye harçları gibi bir gider faturası ve adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, düzenleyen kurumun/yetkilinin tam adını içeren ev sigortası belgeleri ve bu belgelerde düzenleme tarihi 6 aydan eski olmamalıdır.

ii. Adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, bankanın logosunu veya açık damgasını ve 6 aydan uzun olmamak kaydıyla düzenleme tarihini gösteren bir banka ekstresi/banka teyidi.

iii. Yerel belediye, polis karakolu vb. tarafından düzenlenen ve adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, düzenleyen makamın tam adını ve düzenleyen makamın açık damgasını ve 6 aydan eski olmamak kaydıyla düzenleme tarihini içeren ikamet belgesi.

iv. Adınızı ve soyadınızı, eksiksiz ikamet adresinizi, noterin veya bir kamu görevlisinin imzasını ve kaşesini ve/veya yukarıda belirtilen bilgileri ve 6 aydan eski olmaması gereken düzenleme tarihini içeren Devlet tarafından verilen başka bir belgeyi gösteren bir beyanname.

Adım 5:

Yukarıdakilerin tümü onaylandıktan sonra, sağladığınız verileri işleyeceğiz.

Bazı bölgelerde, verilerinizi onaylamadan önce bir selfie gönderimi yapma adımını da tamamlamanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Müşterini Tanı (KYC)'yi tamamlamak için bir zaman sınırı var mı?

Evet. Kaydolduktan, Şart ve Koşulları ve Gizlilik Politikasını kabul ettikten ve ilk para yatırma işleminizi yaptıktan sonra, KYC doğrulama sürecini tamamlamanız ve hesabınızda yatırım yapmaya başlamanız için size 30 gün verilecektir.

KYC'yi ilk para yatırma işleminizden sonraki 30 gün içinde tamamlamazsanız, hesabınız otomatik olarak sonlandırılacak ve paranız ilk geldiği kaynağına iade edilecektir.

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP) nedir ve buna neden ihtiyacımız var?

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP), kaydolan ve platformumuzu yatırım için kullanmayı düşünen kişinin ilgili hesaba para yatırmak için kullanılan özel ödeme yöntemine sahip olduğunu kanıtlayan belgedir.

Bu belge, AML politikaları (kara para aklamanın önlenmesi) ile ilgili olarak düzenleyiciler tarafından zorunlu olarak istenmektedir.

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP)'un kapsamı fon teminatıdır.

Ödeme Yöntemi Sahipliği (MOP)'umu tamamlamak için ne tür belgeler gerekiyor?

Banka/Kredi Kartı ile Para Yatırma:

 • Kartınızın tam adını gösteren ön yüzü (müşteri hesap adıyla eşleşmelidir)
 • Banka adı
 • Kredi Kartı numarasının sadece son dört (4) hanesi görünmelidir (geri kalanı gizlenmelidir)
 • Kartınızın imzanızı gösteren arka yüzü

Kripto Cüzdanları ile para yatırma:

Herhangi bir ek belge sunmanıza gerek yoktur.

Cüzdanlar (Sticpay, Neteller, Skrill) ile para yatırma:

Çoğu cüzdanın kendi Müşterini Tanı (KYC) süreçleri bulunmaktadır, bu sebeple kayıt için kullanılan e-posta adresi bir cüzdan hesabı açmak için kullandığınız e-posta adresiyle aynı olduğu sürece herhangi bir ek belge talep etmiyoruz.

E-posta adresinin yukarıda belirtildiği gibi eşleşmemesi durumunda, müşteri portalı aracılığıyla tam adınızı ve e-posta adresinizi içeren cüzdanınızın ekran görüntüsünü yükleyerek hesabın sahiplik kanıtını sağlamanız gerekir.

Toplam para yatırmanız belirli bir miktara ulaştığında, mevcut para yatırma faaliyetinizin ilgili gelir kapasitesini gösteren banka ekstresi veya maaş bordrosu gibi fonların kaynağını sağlamanız istenebilir.

Swiffy / Banka havalesi ile para yatırma:

Adınıza düzenlenmiş ve son 3 aya ait kayıtları gösteren geçerli ve güncel bir banka ekstresi.

Hesabımı doğrulamak ne kadar sürer?

İlgili belgeleri yükledikten sonra, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için profillerinizi ve belgelerinizi inceleyeceğiz. Bu inceleme 24 saat kadar sürebilir. Sağlanan bilgilerin gerekli gereksinimleri karşılamaması durumunda sürecin daha uzun sürebileceğini lütfen unutmayın.

Sağlanan bilgilerin gerekli şartları karşılamaması durumunda, bazı bilgileri doğrulamanız gerektiği konusunda e-posta yoluyla bilgilendirileceğinizi lütfen unutmayın.

'Hesabımı doğrula' seçeneğine tıkladığınızda, istenen verileri güncelleyebilmeniz için Hesap Doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

Müşteri portalınızdan bir bilet gönderdiğinizde bu süreç daha uzun sürebilir.

Belgelerimi yüklerken bir hata mesajı alırsam ne yapmalıyım?

Lütfen dosyanın boyutunun ve/veya formatının gereksinimlerimizi karşılayıp karşılamadığını kontrol edin.

Kabul edilebilir format ve boyut: 50 MB - jpeg, jpg, png, pdf, mp4, webm ve mov

Belgelerinizi gönderdikten sonraki 24 saat içinde Müşterini Tanı (KYC) durumu değişmezse, lütfen canlı sohbet veya e-posta yoluyla Destek ekibimizle iletişime geçin.

Alternatif olarak, eğer hala sorun yaşıyorsanız, lütfen Müşteri Portalınızdan bir bilet açın.

Belgelerinizi gönderdikten sonraki 24 saat içinde KYC durumu değişmezse, lütfen canlı sohbet yoluyla Destek ekibimizle iletişime geçin veya Müşteri Portalındaki Destek Merkezi aracılığıyla bir bilet oluşturun.

Belgelerim onaylanmazsa ne yapmalıyım?

Belgeleriniz onaylanmazsa, hesabınızı doğrulamak için gerekli olan sonraki adımların talimatlarının yanı sıra ret nedenlerinin de olduğu dahili biletleme sistemimiz aracılığıyla bir bildirim alacaksınız. Bunu ayrıca e-posta yoluyla da alacaksınız.

"Hesabımı doğrula" seçeneğine tıkladığınızda, başvurunuzun neden reddedildiğinin yanı sıra hesabınızı doğrulamak için atmanız gereken sonraki adımları görebileceğiniz Hesap Doğrulama sayfasına yeniden yönlendirileceksiniz.

Müşterini Tanı belgelerinin reddedilmesinin en yaygın nedenleri nelerdir?

KYC belgelerinin reddedilmesinin en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Bilgi tutarsızlığı; Ankette verilen bilgiler belgelerdeki bilgilerle eşleşmiyor.
 • Geçersiz belge; Gönderilen belge şartları karşılamıyor, örneğin 3. taraf belgeleri, eksik adresli İkametgah Belgesi, güncel olmayan belgeler vb.
 • Sahte belgeler; Belgeler üzerinde değişiklik yapmak üzere fotoğraf düzenleme yazılımının kullanılması yasaktır.

Kişisel bilgilerimi güncelleyebilir miyim?

Aşağıdaki bilgiler hesap doğrulamasından sonra güncellenebilir.


-Takma ad
-İkincil E-posta Adresi
-Dil seçimi
-Saat Dilimi
-Şifre

Diğer kişisel bilgilerinizi (ev adresi, cep telefonu numarası, yatırımcı bilgileri vb.) Müşteri Portalındaki Destek Merkezi üzerinden bir bilet oluşturarak düzenleyebilirsiniz.

Ana e-posta adresinize ek olarak ikincil bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz. İkincil e-postanızı ana e-posta adresinizle değiştirmek isterseniz, lütfen bir bilet oluşturun ve Müşteri Portalındaki Destek Merkezi aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

İkamet adresinizin güncellenmesi durumunda, yapabileceğiniz değişiklikler KYC doğrulama sürecinizin durumuna bağlıdır. Kişisel bilgilerinizi yalnızca KYC durumu 'Kısmi Bilgi Gönderildi' veya 'Doğrulanmadı' ise değiştirebiliriz. Değişiklikleri onaylamak için yeni bir İkametgah Adresi belgesi sağlamanız gerekecektir.

Belgelerimin İngilizce olmaması bir sorun olur mu?

Geçerli oldukları ve gerekli Müşterini Tanı şartlarını yerine getirdikleri sürece İngilizce dilinde olmayan belgeler konusunda size yardımcı olabiliriz.

Kurumsal bir hesap açabilir miyim? Eğer açabilirsem, bu hesabı doğrulamak için ne yapmam gerekiyor?

Evet, tüzel kişilik başına bir kurumsal hesap açmak mümkündür. Bu durumda her hesap kaydının farklı giriş bilgilerine (e-posta adresi) sahip olması gerekir

Sağlamanız gereken belgeler şunlardır:

 1. Söz konusu Tüzel Kişilik adına yakın tarihli (en fazla 3 aylık) iyi durum belgesi veya yakın tarihli (en fazla 3 aylık) Banka Hesap Özeti.
 2. Tüzel Kişiliğin yakın tarihli (en fazla 6 aylık) Kurumsal Belgeleri:
  A. Kuruluş Belgesi
  B. Yönetim Belgesi
  C. Hissedarlar Belgesi
  D. Kayıtlı Adres Belgesi
 3. Şirketin Memorandumu ve Ana Şirket Sözleşmesi.
 4. Tüzel Kişiliğin Yönetim Kurulunun hesabın açılmasına ve işletecek kişilere yetki verilmesine ilişkin imzalı Kararı. Bunu Hesap Doğrulama sayfasında bulabilir ve indirebilirsiniz.
 5. Nihai Gerçek Faydalanıcının İmzalı Beyanı. Bunu Hesap Doğrulama sayfasında bulabilir ve indirebilirsiniz.
 6. Tüm Yöneticiler, Nihai Gerçek Faydalanıcılar (%10'dan fazla paya sahip olanlar) ve Hesap Yöneticisi için Kimlik Belgesi.
 7. Tüm Yöneticiler, Nihai Gerçek Faydalanıcılar (%10'dan fazla paya sahip olanlar) ve Hesap Yöneticisi için İkametgah Belgesi.